Güngör Hoşses
Güngör Hoşses 1938 yılında doğmuştur. Darbuka ve ritim saz sanatçısıdır. Çocukluğu Türkiye’nin en yoksul olduğu İkinci Dünya Savaşı yıllarında geçer. 16 yaşında çalışmaya başlar. Baki Duyarlar, Barbaros Erköse gibi ustaların arasında darbuka çalarak yer alır.Uzun yıllar boyunca TRT İstanbul radyosunda çalışırken, aynı zamanda Taksim-Maksim gazinosunun saz sanatçıları arasında mesleğini severek sürdürür.TRT İstanbul televizyonunda yayınlanan Yurttan Sesler programının devamlı saz sanatçıları arasında yer aldı.

Safiye Ayla, Müzeyyen Senar, Hamiyet Yüceses, Perihan Altındağ Sözeri, Güzide Kasacı, Zeki Müren, Bülent Ersoy, Hamiyet Yüceses ve Müzeyyen Senar gibi türk sanat müziğine damga vurmuş sanatçıların orkestralarında yer aldı.2014 günü gördüğü hastanede 76 yaşında vefat etmiştir.

Bu denli sevilmesini ve ününü ‘çalarken eğlenmesine’ borçlu olduğunu söylemiştir. Bazı konserlerin sonunda darbukasını ayağıyla patlatmasıyla da tanınır. Kariyerinin ilk ve tek albümü Uzelli tarafından yayınlanmıştır. Sanatçılara eşlik eden saz üstadlarına her zaman gereken değeri gösteren Uzelli, bir çok saz üstadına solo albümler kaydetmiştir. Bu albüm de sanatçının seçtiği saz arkadaşları ile birlikte stüdyoda canlı kaydedilmiş ve ‘kendileri için çaldıkları’ gibi çalmaya özen gösterdikleri ilginç bir albüm olmuştur. Sanatçıya kemanıyla Ramazan Uraş, uduyla Metin Bükey eşlik etmektedir.