Kibariye
Asıl adı Bahriye Tokmak olan Kibariye 1960 yılında Manisa’nın Akhisar ilçesinde dünyaya gelmiştir. Ailesinin geçim sıkıntısı nedeniyle hiç okula gidemeyen kibariye, İlk olarak Akhisar'da bir gazinoda daha sonra ise İzmir’de sahne alır.
1980‘lerde İzmir sahnelerinde çalışan ve o yıllarda İzmir fuarına gelen tüm sanatçıların dikkatini çeker. Gazinocu Turgut Akyüz tarafından çok beğenilen sanatçı Stardust gazinosunda sahne almaya başlar.

İlk Albümü ‘Kimbilir’ 1981 yılında yayınlanır. Halkın Kibariye’ye gösterdiği yoğun ilgi bir biri ardına albümlerin çıkmasını, Anadolu ve Avrupa turnelerinde çalışmasını sağlar.

Kibariye çok kısa sürede gerek sesi, gerekse yorumu her şeyden önemlisi de doğallığıyla tüm medyanın dikkatini çeker.1981 yılından itibaren ses sanatçılığının yanı sıra başrol ve Konuk Oyuncu olarak çeşitli sinema ve dizi filmlerde oyunculuk yapar.

1999 yılında İkinci evliliğini Ali Küçükbalçık ile yapan Kibariye'nin bu evliliğinden Birgül adlı bir kızı vardır.Kibariye aktif sanat hayatına album,sahne,tv programları ile devam etmektedir.