Ahmet Özhan
Gerçek Adı Ahmet Katıgöz olan Ahmet Özhan, 1950 yılında babasının memuriyeti sebebiyle Şanlıurfa’da doğmuştur, yine bu sebepten ilk ve orta tahsilini muhtelif illerde tamamlamıştır.
1960’lı yılların sonlarında İstanbul Belediye Konservatuvarı ve Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde müzik eğitimini tamamlamıştır.Konservatuvar eğitimini sürdürürken sahne ve plak çalışmaları yapan sanatçı, İlk profesyonel sahne deneyimi 1968 yılında Bebek Belediye Gazinosunda yaşamıştır ve sahne çıktığı sıralarda Fahrettin Aslan’ın dikkatini çeker ve 17-18 yaşlarında Maksim’de çalışmaya başlar.
Ahmet Özhan, popüler ve klasik Türk müziğinin yanı sıra, 80’li yılların başından itibaren tasavvuf müziği çalışmaları ile ülkesinde yeni bir akımın da öncüsü olmuş.
Bu arada plak çalışmalarının yanı sıra, sinema filmleri, televizyon dizi ve konserleri, radyo çalışmaları ile çeşitli televizyon kanallarının müzik programlarında yorumcu, programcı ve yönetmen olarak da görevler almıştır. Birçok 45’lik, plak, longplay, kaset, CD çalışmaları bulunmaktadır.
Ahmet Özhan evli ve 2 çocuk babasıdır.